V dnešní době je využívání internetu a webových stránek na denním pořádku. Internet využíváme naprosto ke všemu od vyhledávání toho, co dnes uvaříme k večeři, po každodenní komunikaci s přáteli a rodinou. Ale právě díky možnostem komunikace bez opravdového lidského kontaktu v tváří tvář vznikají problémy.
Online komunikace má jeden zásadní problém a tím je, že nikdy nevíte, s kým doopravdy mluvíte, nebo jak se daná osoba doopravdy cítí. Jejich pocity, výrazy a nálady se skrývají zahaleny za umělými emotikony, které nám buď neříkají nic nebo nás zbytečně pletou a my se pak musíme dané osoby ptát, jak danou věc skutečně myslela.
Omezená schopnost rozpoznat, jak se osoba na druhé straně opravdu cítí, nebo jak skutečně vypadá, nám mnohé komplikuje. Této vady využívají nejrůznější lidé pro své zlé úmysly. Na světě existuje přes mnoho případů, kdy malé a nevinné dítě bylo vylákáno dospělým, který se vydával za jejich vrstevníka. Proti těmto případům vznikly různé hlídky, které schválně lákají tyto internetové predátory do pastí a následně je dle zákona trestají. To ale není vše zlé, co internet lidem umožňuje.
Hromadné rozesílání fotek a videí do stovek zařízení během okamžiku sekundy. Na jednu stranu dobrá vlastnost, která ušetří spoustu času, na straně druhé prostředek kyberšikany. Rozeslání ztrapňující fotky nebo zahanbujícího videa, bez možnosti ho vrátit zpět může někomu zničit život. S kyberšikanou se v České republice setkala více, jak polovina všech teenagerů a každé desáté dítě, pak samo přiznává, že se ji dobrovolně účastnilo. Nejčastěji formou je nadávání a urážek. K tomu jim slouží sociální sítě jako je Messenger, Skype či ICQ.
Internet jen těžko nazývat zcela bezpečným místem, a proto bychom měli být obezřetní, jak půjde o naše děti a internet. Koneckonců když necháváme svou ratolest hrát si na dětském hřišti, také na něj dáváme neustále pozor.